Styrelsen

Ordförande

Ordförande
Jussi Kortepuro
Sales Director
KOKO Lahti Oy
jussi.kortepuro@kokolahti.fi
Vice ordförande, ekonomi
Kristina von Konow
Affärsverksamhetsdirektör
Messukeskus
kristina.vonKonow@messukeskus.com

Styrelsens andra medlemmar

Benchmarking
Johanna Vappula
Sales Director
Finlandia-talo Oy
johanna.vappula@finlanfiatalo.fi
Communications
Jenniina Palmu
Försäljningschef
Seinäjoki Congress Oy
jenniina.palmu@seinajokicongress.fi
Kommunikation
Riina Aikio
Events & Convention Manager
Oulu Convention Bureau, BusinessOulu
riina.aikio@businessoulu.com
Christel Toivo
Utbildning
Christel Toivo
Försäljningschef
Taidetehdas - Konstfabriken
christel.toivo@taidetehdas.fi
Styrelsens sekreterare
Tuula Poutanentoimisto@cnf-ry.fi

Styrelsemöten
Styrelsen kommer att mötas nästa gång i Helsinki den 24 janury 2020.

Congress Network Finland ry
© 2017 Congress Network Finland ry
Y-tunnus: 0221169-6